– -.-.2019
Krzywa 12.06.2019 1:5
Adrian Frydło – 28 bramek

Koniec kapitalnego sezonu Juniorów

To był wyjątkowy sezon. Zwyciężamy wszystkie mecze gromadząc na swym koncie komplet punktów. Bilans bramkowy imponujący bo 114 bramek na +. Pół ligi nie zdobyło tyle bramek a nasz najlepszy strzelec (A. Frydło) strzelił więcej bramek niż całe zespoły Sokoła Krzywa, Płomienia Zagorzyce oraz Plonu Klęczany (jeszcze zaległe spotkanie). Brawo, Brawo i jeszcze raz brawo. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie na treningach oraz sportową realizację na boisku. Część z nich walczyło na dwóch frontach grając w drużynie seniorów. Trenerowi dziękujemy za ciężką pracę, doskonalenie umiejętności najmłodszych oraz kształtowanie młodych zawodników. Szczególne podziękowania dla zawodników, którzy kończą wiek juniora młodszego. Wasze miejsce to teraz ekipa seniorów, którą doskonale tworzycie. Są nimi: Kamil Bieś, Maksymilian Ciebiera, Damian Machnica, Witold Medygrał, Martin Oswald,  Jakub Posłuszny, Jakub Rojek i Arkadiusz Stec i Tomasz Stec

Pożegnanie stadionu INTERU z przytupem

ONI znów to zrobili mówiono o Realu Madryt po trzech zwycięstwach w Lidze Mistrzów z rzędu.To wyżyny światowej piłki nożnej o ile jest ona sportem a nie czystym i z premedytacją robionym biznesem .Kibice, szczególnie Ci młodzi nieraz wyciskają łzy po porażce ulubionego Klubu, a czy tam jest tak czysto i pięknie pod względem sportowym. Sport w czystej postaci jest w dyscyplinach indywidualnych oraz oczywiście w sportach drużynowych najniższego strzebla, gdzie fair play, walka, wspólnota jest ważniejsza niż … oJ tam wracamy do naszych…ONI ZNÓW TO ZROBILI. 3:0 do przerwy a mecz ostatecznie kończy się dwu cyfrowym wynikiem.128 bramek strzelonych przy zaledwie 18 straconych. Jest moc w tej drużynie. Oby po ostatnim meczu ta moc przełożyła się już tylko na grę w ekipie seniorów. CI zawodnicy mogą zawojować przyszłość. W środę żegnamy sezon w Krzywej. Oni do nas na jesień nie przyjechali. My pojedziemy powalczyć o ostatnie brakujące nam zwycięstwo w tej lidze

Kolejne zwycięstwo

Oni nadaj nie tracą punktów. Kolejny mecz, zapewnione zwycięstwo w lidze i kolejne zwycięstwo. Do przerwy trener dał pograć głównie ww tym młodszym. Na ławce m.in. strzelcy dwóch bramek z ostatniego meczu seniorów: A. Stec i M. Oswald, grający dobre spotkanie z Grodem D. Machnica oraz T. Stec. Młodzi szybko wychodzą na prowadzenie po bramkach M. Ciebiery i K. Frydło. Kaskada łapie kontakt na 2:1. Nasi w tej części gry zdobywają jeszcze dwie bramki tracąc jedną. Do przerwy 4:2

Po przerwie wchodzi „stara gwardia” i szybko dorzuca kolejne 6 trafień. Jak zdobywasię bramki przypomniał sobie najlepszy strzelec druzyny A. Frydło, który dołożył kolejne 4 bramki. Dwie kolejne strzelił J. Posłuszny. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 10:4. Juniorzy pobili kolejny rekord. Na strzelenie 6 bramek po przerwie potrzebowali jedynie 13 minut (od 48 do 61 minuty), zaś na cztery ostatnie dokładnie 4!!! (kolejno minuty 58, 59, 60,61)

Za tydzień żegnamy nasze boisko w tym sezonie meczem z Chemikiem Pustków.

Niezniszczalni

Jeszcze 10-15 lat temu w nikt by nie pomyślał, że Lechia Sędziszów w dwumeczu polegnie 13:0 z klubem wiejskim z okolic Sędziszowa. Dla mnie starego kibica Lechii wstyd, by w miasteczku liczącym kilka tysięcy mieszkańców, mających wiele szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie znaleźć grupy zawodników chcących grać na jakimś tam poziomie.  Z drugiej strony rozpiera mnie duma, że w Klubie, któremu oddaje całe serce chce grać, aż tak wielu młodych ludzi. Pracą na treningach i swym zaangażowaniem zrodziła się grupa pisząca bieżącą historię klubu.

Początek spotkania to 3 setki Lechii, które powinny być zamienione na bramki. Powinny a nie były. Duża to zasługa naszego bramkarza – J. Rojka. Od lat udaje nam się wyszkolić znakomitych bramkarzy, którzy zaczynali grę w naszych juniorach. Mam tu na myśli grających do dziś: Łukasza Ziobro,  Benka Steca teraz w ich ślady idą Mateusz Ziobro (obecnie Piast Wolica), Jakub Rojek i Krystian Glinka. Życzymy im powodzenia w doskonaleniu tej sztuki piłkarskiej.

Z biegiem czasu grę opanowali nasi zawodnicy, którzy ostatecznie zdobyli 4 bramki nie tracąc żadnej. Strzelcami ostatnio tradycyjnie A. Stec, T. Stec i kapitan J. Posłuszny, którego druga bramka z rzutu wolnego do obejrzenia. link poniżej

Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie na trzy kolejki przed końcem zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. (drugi raz z rzędu) Juniorzy biją kolejne rekordy. 15 zwycięstw w 15 rozegranych spotkaniach, ponda 100 bramek strzelonych (dokładnie 106) i zaledwie 13 straconych. Pół ligi nie strzeliło tyle bramek co nasi zawodnicy. Przyszłość musi być nasza.

Bariera 100 bramek w sezonie przekroczona

Mecz z vice-liderem okazał się spacerkiem. Nasza drużyna zaaplikowała rywalom 6 bramek nie tracąc żadnej. nastroje pomeczowe radosne, gdyż w spotkaniu  padła 100 bramka strzelona przez juniorów. Jak przystało na kapitana to On czyli J. Posłuszny został jej strzelcem. Meczem tym otworzyliśmy drugą setkę wygranych w historii występów juniorów młodszych LKS INTER Gnojnica

Przed nami starcie z Lechią Sędziszów Młp. Spotkanie wyjątkowo rozegrane zostanie w czwartek 23.05. o godz.: 17:00

100 zwycięstwo juniorów w 200 meczu

Tym razem Piast Wolica Piaskowa nie miał nic do powiedzenia w walce z INTEREM. O ile jesienią przez pewien moment pojedynek był wyrównany, tym razem INTER od samego początku rządził na boisku. Rywalom nie pomógł Mateusz Ziobro, który jeszcze jesienią grał w naszym zespole. Wiosną wybrał jednak grę na  Wolicy. 100 ZWYCIĘSTWO STAŁO SIĘ FAKTEM.

Teraz w nagrodę za dobre wyniki niemal cała drużyna juniorów jedzie do Krakowa na mecz Cracovia – Lech Poznań.

Dwucyfrówka z Plonem

Przed meczem tego można było się spodziewać. Jesieniom nasza drużyna zaaplikowała rywalom aż 17 bramek. Tym razem zakończyło się na 10 trafieniach. Goście mogą cieszyć się z dwóch bramek. Cieszy gra naszej młodzieży. Liczymy teraz na przełożenie jej w rozgrywkach seniorów.

Derby z elektryzującą końcówką

W meczu derbowym zaskoczył trener gości wystawiając w pierwszym składzie większość zawodników grających do tej pory mniej. To oni będą grali pierwsze skrzypce od nowego sezonu, kiedy to wiek juniora młodszego ukończy aż 9 zawodników aż rocznika 2002.

Do przerwy przegrywamy i powoli wchodzą Ci bardziej doświadczeni jednak gra się nie poprawia. Dużo chaosu a pod bramką rywala walimy głową w mur marnując kolejne sytuacje. Zaczyna się ostatnie 10 minut meczu i zapowiada się pierwsza porażka w sezonie INTERU a zarazem pierwsze zwycięstwo Płomienia.

Nasi walczą jednak do końca grając w końcu skuteczniej. W 84 minucie łapiemy kontakt. W 90 po karnym T. Steca jest już remis a w ostatniej akcji meczu strzelamy bramkę zwycięską. Wygrywamy rzutem na taśmę wydawać się by już mogło przegrany mecz.

Przed nami  204 ligowy mecz w historii występów juniorów młodszych INTERU Gnojnica. 01.05. podejmować będziemy w Gnojnicy drużynę Plonu Klęczany. Grać będziemy o setne zwycięstwo w historii

U juniorów bez zmian

Parafrazując mistrza  Wyspiańskiego  z dramatu „Wesele”zapytam retorycznie:

-Co tam Panie w Gnojnicy

– Juniorzy Trzymają się mocno.

Może kiedyś akurat przyda się przy maturze naszym zawodnikom. (oby cytat był już poprawny).

Wracając do inauguracji rozgrywek naszych juniorów nic więcej dodać nie możemy. Inter odniósł kolejne przekonywujące zwycięstwo. Nadal bez straty punktu otwiera ligową tabelę. Hattrickiem popisał się A. Stec zaś w bramce zadebiutowało dwóch nowych zawodników. J/ Rojek, który przed kilkoma laty próbował sił w polu oraz Krystian Glinka.

W sumie dodać możemy, że skład mocno podobny do tego seniorów, który w sobotę walczył w Paszczynie. 5 zawodników tych samych. I jeszcze jedno Nasz rywal w 10 meczach stracił zaledwie 14 bramek (my jedynie 8), z których równą połowę strzelili mu nasi zawodnicy