HYDEPARK

Media po inauguracji III ligi kobiet

Na kanale Boiskowy Wihajster dostępne są wywiady po meczu III ligi Kobiet Inter- Izolator Boguchwała. Niebawem również na tym kanale pojawi się relacja z meczu. Fotogalerie dostępne są również na na portalu Dębicka Piłka oraz Telewizja Miejska Ropczyce,  gdzie również w najbliższym wydaniu pojawi się materiał z tego meczu.


Program KLUB 2022 rozstrzygnięty. Otrzymamy po raz szósty dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Już od sześciu lat  INTER Gnojnica jest wśród Klubów, które z pozytywnym skutkiem biorą udział w rządowym programie Ministerstwa Sportu i Turystyki „KLUB”. Nasz wniosek po raz kolejny został rozpatrzony pozytywnie i niebawem otrzymamy dotacje w wys. 10.000,00 zł

Rządowy Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Beneficjentami są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. W programie dofinansowanie mogą uzyskać jedynie te kluby, w których kwoty dotacji ze środków publicznych udzielanych zarówno w roku poprzedzającym złożenie wniosku, jak i roku bieżącym, nie przekroczyły kwot 200 tys. zł.

Z otrzymanych środków za 4.000,00 zł zakupiony zostanie sprzęt sportowy, zaś za 6.000,00 zł musimy  sfinansować koszt utrzymania trenera. 


Tak grają liderki IV ligi Kobiet

Dzięki portalowi Boiskowy Wihajster, który przeprowadził relację z meczu z naszych Seniorek z Sanovią Lesko nasze zawodniczki zaprezentowały się szerszej grupie odbiorców. Jednym słowem ręce składają się do oklasków. Cóż za akcje…


365 dni pracy nowego Zarządu

25.09.2021 minął dokładnie rok od powołania nowego zarządu klubu. Proponuje drobne podsumowanie tego etapu działalności naszego stowarzyszenia. Ze spraw organizacyjnych za sukces należy uznać powrót do gry w Gnojnicy. Przed rokiem o tej porze cieszyliśmy się z pięknej zielonej murawy. Remont płyty był na ukończeniu. Zima spłatała nam figla i pleśń pośniegowa zrujnowała piękną zieloną płytę. Dzięki staraniom Prezesa Michała Biesia przy współpracy z Ropczyckim Centrum Sportu i Rekreacji udało się nam na wiosnę powrócić z „obczyzny” i razem z kibicami mogliśmy cieszyć się z meczów na San Siro. We wrześniu tego roku udało się nam powołać do życia nową grupę trenujących dzieci. Jest to grupa dzieci w wieku wczesno szkolnym. INTERKI bo tak zostali nazwani prężnie trenują, stawiając pierwsze kroki piłkarskie.

Żeby nie było tak kolorowo były również potknięcia. Za to największe należy uznać brak awansu do klasy A seniorów. Na koniec rozgrywek okazało się iż do sukcesu sportowego zabrakło zaledwie 3 pkt. Tych zabrakło w pierwszych meczach na wiosnę. Porażki w Gnojnicy z Plonem (2-6), Bystrzycą (1-2), czy w Sędziszowie z Lechią II po bardzo dobrym spotkaniu (2-1) To tutaj głównie należało szukać punktów. Za bardzo chcieliśmy budować twierdzę na nowym San-Siro i za spięci byliśmy w tych pierwszych meczach. Gdy już puściło wygrywaliśmy z całą czołówką u siebie czy to na wyjeździe. Czkawką odbijało się nam również jesienne spotkanie w Borowej, gdzie z niżej notowanym rywalem przegraliśmy tak naprawdę na własne życzenie.

  • W ostatnim roku rozegraliśmy 48 spotkań (seniorzy 21, seniorki  12 i juniorzy 15) co przełożyło się na 23 zwycięstwa, 7 remisów i  18 porażek. W meczach z naszym udziałem padło 249 bramek co daje średnią 5,2 na mecz. 139 z nich zdobyliśmy tracąc przy okazji 110.
  • Najlepiej w tym zestawieniu wglądają seniorzy.
  • Na dzień dzisiejszy najlepszą naszą drużyną jest ekipa seniorek, która otwiera ligową tabelę. W tym sezonie  dziewczyny jeszcze nie przegrały.
  • Rysą na szkle jest ostatni pojedynek seniorów w Klęczanach. Była to pierwsza porażka po słabej grze w tym sezonie. Nie poddajemy się jednak i nadal powalczymy o te najwyższe miejsca.
  • Słaby rok w wykonaniu juniorów, którzy znacząco zaniżyli nam średnią. Grający ze starszymi zawodnikami  jak na razie zbierają doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Czekamy na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

Poniżej bilans spotkań z ostatniego roku:

  •  48 rozegranych spotkań: 23 zwycięstw, 7 remisów, 18 porażek; bilans bramkowy: 139-110
  •  SENIORZY: 21 spotkań: 16 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki; bilans bramowy: 89-32
  •  SENIORKI: 12 spotkań: 4 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki; bilans bramowy: 19-23
  •  JUNIORZY: 15 spotkań: 3 zwycięstwa, 1 remis, 11 porażek; bilans bramowy: 31-55

W  ciągu ostatnich 12 miesięcy zorganizowaliśmy 32 mecze w roli gospodarza. Niech to uzmysłowi postronnym, którzy narzekają, lub lekceważą działalności takich klubów jak my ile jest przy tym pracy, by wszystko było zorganizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami bezpieczeństwa.


 


ZGRUPOWANIE

W dniach od 29.07 do 01.08 nasza drużyna seniorów przebywała na zgrupowaniu w Hucie Różanieckiej. Huta Różaniecka leży w sercu malowniczego Roztocza. Roztocze Środkowe przecinają podłużne doliny górnych odcinków Wieprza, Sołokiji i Tanwi. Jest to region silnie zalesiony. Na jego obszarze znajduje się Roztoczański Park Narodowy, Krasnobrodzki Park Krajobrazowy oraz wiele rezerwatów i pomników przyrody. Świetna baza turystyczna przyciąga rzesze turystów w te strony. Trasy rowerowe, leśne dróżki, akweny i kąpieliska oraz spływy kajakowe to główne propozycje dla spędzających wolny czas aktywnie.

Nasza drużyna przebywała w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Na wyjazd pojechała większa część drużyny, walczącej o punkty w poprzednim sezonie. Ze względów osobistych (sprawy zawodowe, imprezy rodzinne, wyjazdy wakacyjne itp) z wyjazdu zrezygnowało niestety kilku zawodników.

Podczas pobytu na naszych seniorów czekało wiele atrakcji: Pierwszą z nich był zaplanowany przez trenera cykl treningowy. Drużyna  pracowała nad motoryką, były mini gierki oraz dziesiątki kilometrów przemierzonych w roztoczańskich lasach (przebieżki i marszobiegi). Nie było taryfy ulgowej. Zajęcia odbywały się również jeszcze przed śniadaniem czyli  o godzinie 7:00.

Na koniec zgrupowania INTER rozegrał mecz sparingowy z drużyna grającą w grupie jarosławskiej, w klasie A. Korona Tuchla w końcówce doprowadziła do remisu i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Na koniec zarządzono serię rzutów karnych, w której pomylił się tylko J. Rojek i ostatecznie ulegamy 6:5. Wspomniany zawodnik był duszą towarzystwa podczas całego wyjazdu. Jednym słowem kabareciarz.

Obok zaplanowanych sesji treningowych uczestnicy wyjazdu mieli zapewnione również atrakcje towarzyskie. Były gry w siatkówkę plażową, gry w karty, wyjazd na pobliskie kąpielisko oraz wolny czas na rożne własne zajęcia. W sobotę odbył się również turniej w piłkarzyki W finale zmierzyły się drużyny: M. Bieś/ W. Duduś – J. Rojek/ A. Stec. Zwyciężyli ci bardziej doświadczeni.

Wieczorami w ośrodku organizowano wspólne ogniska, na których wszyscy doskonale się bawili. Towarzystwu grę na „wiośle” umilał J. Rojek, któremu tak bardzo spodobał się pobyt na Roztoczu, że tuz przed wyjazdem postanowił zostać.  Wszedł do rzeki i groził kijem przed jakąkolwiek ingerencją siłową. Po długiej mediacji udało się go przekonać i  wrócił do autokaru

Wyjazd udany w 100%. Zadowolony sztab szkoleniowy oraz uczestnicy wyjazdu.

Za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia dziękujemy wszystkim Sponsorom, bez których wyjazd nie doszedłby do skutku.

Skromna fotogaleria z tego wyjazdu znajduje się w dziale GALERIA ARCHIWUM. Uczestników posiadającym zdjęcia z pobytu prosimy o ich udostępnienie. Chętnie je zamieścimy.

 


Lechia II Sędziszów – INTER Gnojnica 16.05.2021

 


Zawodnicy wspierają swoje koleżanki w boju z DAP Dębica.


Takie tam bramki naszych zawodników

Michał Bieś Inter – Lechia II branka na 2:1 dla nas (2019-11-03)

Jakub Posłuszny Inter-Gród (Karny po pierwszym w tym meczu niewykorzystanym: bramka na 1:0)

Jakub Posłuszny Lechia-Inter

Michał Bieś Inter- Victoria Ocieka


Cracovia lepsza od Lecha. Nasi zawodnicy wśród kibiców

11 maja 30-osobowa grupa z naszego klubu (głównie juniorzy i kilku starszych zawodników) miała okazję na żywo podziwiać starcie w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Lechem Poznań. Mecz zwyciężyli gospodarze pokonując rywala 1:0 po bramce z 6 minuty Sipaka. Na trybunach zasiadło 10 631 kibiców.

W Krakowie zameldowaliśmy się o godz.: 19:00. Był wiec czas na chwilę zabawy w „miasteczku STS” stworzonym na potrzeby meczu tuż przed stadionem. Po wejściu na trybuny nasza młodzież mogła przyglądnąć się rozgrzewce obydwu drużyn a później emocjom sportowym oraz całej otoczce związanej z meczem na tym poziomie rozgrywek.

Była świetna atmosfera, gorący doping, piękna oprawa przygotowana przez miejscowych kibiców. Słaba postawa Lecha nieco gasiła emocje sportowe. Mamy nadzieję, iż przyglądnięcie się grze zawodnikom w najwyższej klasie rozgrywkowej zaprocentuje u naszych zawodników. 

Pragniemy podziękować MKS Cracovii Kraków za pomoc w organizacji wyjazdu i przygotowanie darmowych biletów na mecz.

kilka zdjęć (zrobionych komórkom więc jakość jest jaka jest) znajduje się w GALERII70 LAT minęło jak jeden dzień…
Ten weekend był dla nas wyjątkowy. Zapominamy na chwile o szpulaniu w gałę i mamy swoje 5 minut, które tak naprawdę trwa już 70 lat. Po prostu dresy zamieniamy na garnitury i świętujemy.
Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Św. w intencji zmarłych oraz żyjących członków LKS INTER Gnojnica, podczas której wspaniałą homilię wygłosił Proboszcz naszej parafii ks. dr Dariusz Trojnar. Drugim etapem jubileuszowych obchodów było oficjalne oddanie po remoncie oraz rozbudowie budynku klubowego. Uroczyste przecięcie wstęgi dokonali: Pan Bolesław Bujak Burmistrz Ropczyc, Pan Zenon Charchut przedstawiciel Rady Miejskiej, Pan Adam Wojdon Dyrektor Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Pan Adam Stec Prezes Klubu LKS INTER Gnojnica oraz Pani Weronika Czółno Przedstawicielka zawodniczek oraz zawodników miejscowego Klubu. Po chwili zaproszeni goście mogli oglądnąć od środka naszą perełkę, którą możemy a nawet musimy się chwalić.
Po preludium przechodzimy do części trzeciej naszych obchodów, czyli finałowej Gali, która odbyła się w Wiejskim Centrum Kultury w Gnojnicy Imprezę niczym rozdanie Oscarów profesjonalnie prowadzili Jadwiga Pięta- Paśko oraz Jerzy Frąckowiak. Oprawę artystyczną imprezy zapewnili Zespół TEAM MUSIC z Ropczyc oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gnojnicy. Na samym początku Prezes naszego klubu powitał wszystkich byłych jak i obecnych działaczy, trenerów, zawodników oraz zaproszonych gości, którzy swą obecnością uświetnili nasze obchody: ks. dr Dariusza Trojnara, Pana Bolesława Bujaka Burmistrza Ropczyc, Pana Tadeusza Głodka Przedstawiciela Podkarpackiego ZPN, Pana Józefa Krzywonosa Prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS, Pana Zenona Charchuta Przedstawiciela Rady Miejskiej, Pana Adama Wojdona Dyrektora Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Panią Teresę Kiepiel Dyrektor Centrum Kultury w Ropczycach, Pana Leona Marcińca Prezesa Z.M. Invest, Panią Wiolettę Cabaj właścicielkę Bajkowego Zakątku oraz przedstawicieli miejscowych organizacji w osobach: Piotra Bochenka Sołtysa , Katarzyny Wójcik Prezes KGW, Marka Ochała Prezesa OSP. Przedstawiona została krótka historia naszego klubu, przygotowana prezentacja ukazała w postaci fotek przeszłość. Podczas uroczystej Gali nie brakowało odznaczeń dla zasłużonych. Brązowymi, srebrnymi, złotymi oraz honorowymi odznakami LSZ oraz PZPN odznaczonych zostawi bardzo wiele osób. Wymieniać ich nie będę. Skupie się jedynie na uhonorowaniach od naszego klubu. Symboliczne statuetki otrzymało 12 trenerów, którzy na przestrzeni lat zajmowali się szkoleniem naszych zawodników. Są nimi: Andrzej Ferfecki, Edmund Nowak, Wilhelm Worowski, Marek Kanach, Wiesław Szczepanek, Aleksandr Sidorczuk, Tomasz Gdowik, Damian Cudecki, Paweł Jasek, Witold Świerad, Michał Bieś, oraz Kamil Świerad. Prezes naszego klubu za współpracę podziękował również sponsorom oraz organizacjom i osobom zaangażowanym w pracę z naszym Klubem: BURMISTRZ ROPCZYC, Z.M. INWEST, WELDON, SAFRAN TRANSMISSION, SUDZUCKER POLSKA, BAJKOWY ZAKĄTEK, AMOR Andrzej Liu, EUROSPAW, KGW, OSP, RCSIR, CK w Ropczycach, ZESPÓŁ SZKÓŁ w Gnojnicy, FH KASIA, Stanisław Bieś. Za wieloletnią współpracę oraz wkład w krzewinie kultury fizycznej pamiątkowy grawer przygotowano dla Pana Mariana Magdonia. Tytuł Honorowych Członków Klubu otrzymali Pan Bolesław Bujak oraz Pan Leon Marciniec. Tytuł Honorowego Prezesa przyznany został Panu Emilowi Siwiec.
Kulminacyjnym momentem imprezy był tort przygotowany przez Cukiernię Radosław Rak z Zaczernia. (był pyszny). Z głośników poleciało We Are The Champions- Queen, w powietrze wystrzeliło konfetti. Po chwili zabrzmiało gromkie „Sto Lat…” W kuluarach wszyscy gratulowali organizacji obchodów. Zachwytów było co niemiara. Miało być „z pompą” i było. Niech żałuje ten kto nie był. Wkrótce opublikowana zostanie foto-relacja z tej imprezy. Szkoda że swoją obecnością tego wydarzenia nie zaszczycił nikt w władz Podkarpackiego ZPN oraz Podokręgu Dębica. Jedynym przedstawicielem PZPN był Pan Tadeusz Głodek, któremu dziękujemy za obecność, jednak jak na 70-lecie czujemy lekki niedosyt, nie wiele jset klubów mogących poszczycić się 70 latami działalności kontynuowanej bez przerw… na 75 lat liczymy na poprawę