Historia Lata 2000-2010

Historia Klubu

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w odtworzeniu historii klubu, która została przedstawiona poniżej. Przepraszamy wszystkich, którzy zostali pominięci w niniejszym opracowaniu. Mamy nadzieję, że przy pomocy starszych działaczy jak i kibiców uda nam się przedstawić całą, jakże wspaniałą historię naszego klubu.

POCZĄTKI,       LATA 1980-2000,      LATA 2000-2010,       LATA 2010-2015,       LATA 2016-2020,       LATA 2021-

Przełom wieku to okres w którym na ławce trenerskiej usiadł Wilhelm Worowski. Po jednej rundzie zastąpił go Marek Kanach. Były to ciężkie czasy. Do gry garnęło się coraz mniej miejscowej młodzieży. potrzebne były zaciągi z ościennych miejscowości.

W sezonie 2003/2004 zespół z Gnojnicy zajął ostatnie miejsce w tabeli i opuścił klasę „A”. Widmo spadku groziło INTEROWI od kilku sezonów, lecz prowadzonemu przez Marka Kanacha zespołowi udawało się kilkukrotnie obronić. Na uwag zasługuje fakt, iż w ostatnich czterech latach zespół dwukrotnie był przenoszony z grupy rzeszowskiej do dębickiej i nie na rękę, z powodu dalekich wyjazdów były występy pozostałych drużyn z tych klas rozgrywkowych w Gnojnicy.  Niemal w interesie wszystkich było spuścić Gnojnicę. Za czasów Marka Kanacha jako trenera do zespołu doszli: Robert Klimek, Bartłomiej Darłak, Tomasz Bieś, Kazimierz Piątek, Skwirut Rzysztof, Skwirut Marcin, Kubik Marcin, Łukasz Kmiotek, Roman Bijak, Krystian Świstak, Jacek Brzyski oraz Michał Zaborniak.

Sytuacja zespołu była tragiczna i o mało nie doszło do rozwiązania działalności. Klub był zadłużony, odeszło kilku zawodników, którzy byli sukcesywnie ściągani z innych drużyn i okazało się że niema miejscowej młodzieży, która chciałaby reprezentować swoją miejscowość w rozgrywkach ligowych.

Działalność klubu przetrwała jedynie dzięki zaangażowaniu kilku działaczy. Byli to Adam Stec, Zenon Charchut, Marek Żegleń, Edward Paśko, Witold Świerad, Ryszard Bieś, Wiesław Kot, Wiesław Kozek, Tomasz Bieś, Paweł Jasek, Bartłomiej Darłak. Budowy zespołu podjął się Wiesław Szczepanek, który z trudem zebrał drużynę walczącą o punkty na szczeblu klasy „B”. W tym czasie obok starszych zawodników w pierwszym składzie INTERU występowali m.in. Dominik Pieprzak, Mateusz Rogala, Tomasz Paśko, Wojciech Hendzel, Sylwester Jeliński i Bartłomiej Kapelanik, a w późniejszym czasie także: Marcin Drozd, Leszek Pięta i Michał Bartosz, Damian Bieś. Po trzech sezonach zmagań w najniższej klasie rozgrywkowej INTER w sezonie 2006/2007 zajął drugie miejsce dające jak się później okazało powrót do klasy „A”.

W pierwszym po powrocie do klasy „A” meczu INTER podejmował na własnym boisku Chemik Pustków (spadkowicz z V ligi), pokonując go 4:2 po trzech bramkach Pawła Jaska oraz jednym trafieniu Marcina Kozka. Na końcu rozgrywek LKS INTER Gnojnica zajął 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 51 pkt. i stosunkiem bramkowym: 66:50. Nowi zawodnicy reprezentujący w tym okresie INTER to Piotr Pondo, Grzegorz Bała i Damian Bal. Kadrę INTERU w sezonie tym tworzyli: Bal Damian, Bała, Grzegorz, Bartkowicz Adam, Bartosz Michał, Bieś Damian, Bieś Tomasz, Godek Paweł, Jasek Paweł, Jeliński Mariusz, Jeliński Sylwester, Klocek Tomasz, Klocek Wojciech, Kmiotek Łukasz, Kozek Marcin, Michnal Krystian, Oleksy Marek, Oleksy Tomasz, Piątek Kazimierz, Pieprzak Dominik, Pięta Leszek, Pociask Łukasz, Pondo Piotr, Przystaś Michał, Rogala Adam, Rogala Mateusz, Rogala Tomasz, Świerad Witold, Świstak Krystian i Walczyk Arkadiusz.A na rundę wiosenną zespół zasilili: Tomasz Gdowik, Tomasz Stachnik, Michał Bieś, Michał Zaborniak i Łukasz Ziobro

Rok 2007 przejdzie do historii nie tylko jako rok powrotu do „A” klasy ale także w tym roku ruszyła oficjalna strona internetowa klubu (www.lks-inter.ovh.org) a także klub powiększył się o kolejnego reprezentanta jakim jest drużyna juniorów młodszych prowadzona przez Pawła Jaska, która w swym pierwszym historycznym meczu poniosła wyjazdową porażkę 2-1 z Brzostowianką. Pierwsze punkty drużyna ta zdobyła pokonując u siebie POTOK Dobrynin 4:1. W pierwszym sezonie drużyna zajęła 6 miejsce zdobywając 12 pkt.

Do historii przejdą także odwieczne derbowe pojedynki z Orłem (późniejsza Korona) Góra Ropczycka oraz Piastem Wolica Piaskowa, które były niezwykle emocjonujące i zacięte określane mianem „świętej wojny”. W ostatnim czasie na głównego rywala obok Korony Góra Ropczycka wyrósł zespół Czekaja Ropczyce z którym zespół z Gnojnicy potyka się od czterech sezonów. W dniu 18.10.2005 INTER odniósł najwyższe bodajże zwycięstwo w swej historii na własnym stadionie pokonując zespół Czekaja 12:0 strzelając bramki w 70 minut kiedy to sędzia przerwał spotkanie z powodu zdekompletowania zespołu gości.

W 2008 roku nasz Klub obchodził 60-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano huczne obchody trwające 2 lata. Na Obchody te złożyły się różne spotkania sportowe (mecze seniorów, oldboyów, turnieje juniorów), różne spotkania i festyny. Sezon 2007/2008 INTER zakończył na 6 miejscu zdobywając 51 pkt. w 30 spotkaniach bilans bramkowy 66-50. Najlepszym snajperem okazał się zdobywca 12 bramek Piotr Pondo. Juniorzy rozgrywki zakończyli także na 6 miejscu zdobywając 23 bramki, przy stracie 40 w 12 meczach co przełożyło się na 12 pkt.

W 2009 roku z naszej drużyny odeszło do IV ligowej Lechii Sędziszów dwóch podstawowych zawodników (Michał Bieś oraz Paweł Godek) co przy licznych kontuzjach jakie dotknęły naszą drużynę przełożyło się na wyniki rundy wiosennej sezonu 2008/2009. Do ostatniej kolejki ligowej INTER bronił się przed spadkiem i remisując na własnym boisku z Paszczyniakiem cel swój osiągnął.

W kolejnym sezonie na stanowisku trenerskim Wiesława Szczepanka zamienił pochodzący z Ukrainy Aleksander Sidorczuk. Kłopoty kadrowe zaważyły na tym, iż na koniec rozgrywek INTER po trzech latach spędzonych w klasie A niestety został zdegradowany. Wśród nowych zawodników, którzy znaleźli się w kadrze byli: Damian Dziewit, Grzegorz Misiak, Mateusz Piecuch oraz juniorzy: Michał Świerad, Michał Kołbuc, Mateusz Paśko i Marcin Ptaszek. Juniorzy na koniec rozgrywek zajęli 7 miejsce w ligowej tabeli. Prym wśród strzelców wiedli Marcin Marciniec (12 trafień) oraz Andrzej Świerad (9), którzy w przyszłości powinni być mocnym wzmocnieniem pierwszej drużyny. Oficjalna strona internetowa naszego klubu zmieniła adres na WWW.inter-gnojnica.com.pl.