AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo,
25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które ma na celu zapewnienie lepszej ochrony Państwa danych osobowych. W LKS Inter Gnojnica wspieramy wszelkie działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych, transparentności procesów ich przetwarzania, a także podnoszenie świadomości naszych członków. ROZPORZĄDZENIE RODO

Gramy w Mistrzostwach Podkarpacia
24 listopada w Kolbuszowej rozegrany zostanie turniej (pierwszy z trzech) w ramach Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet. W turnieju tym udział weźmie nasza drużyna Zgłoszone druzyny (Sokół Kolbuszowa Dolna, DAP Dębica, Grodziszczanka Grodzisko Dolne, Resovia Rzeszów, Inter Gnojnica, Start Jarosław, Sanovia Lesko i GKS Majdan Sieniawski) podzielone zostały n dwie grupy. Nasza drużyna rywalizować będzie z Sokołem, DAP oraz ze Startem. Początek turnieju to godzina 9:00. Ekipa Michała Biesia swoje spotkania rozegra o godz.: 10:00 INTER - Start, 11:00 INTER - DAP, 11:30 INTER - Sokół oraz spotkanie dodatkowe z rywalem z grupy drugiej (1miejsce Grupy A zagra z 1 miejscem grupy B, 2-2,3-3,4-4) . Jesteśmy debiutantem w tego typu rozgrywkach. Drużynie życzymy udanego występu.

Ruszył 59 Plebiscyt sportowy Nowin

Plebiscyt sportowy Nowin to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking podkarpackich sportowców. Tegoroczna 59. edycja naszej akcji jest prowadzona pod honorowym patronatem Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego oraz Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej PZPN, Podkarpackiej Federacji Sportu PFS oraz Ludowych Zespołów Sportowych LZS. Podobnie jak w ubiegłym roku najpopularniejszych sportowców osobno w Rzeszowie i każdym powiecie wybiorą kibice - Czytelnicy i internauci. Najlepszych sportowców wybierze Kapituła złożona z dziennikarzy sportowych, ludzi sportu i samorządowców.
Plebiscyt jest prowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie wybrani zostaną laureaci w każdej z sześciu kategorii: Junior Roku - dziewczyna, Junior Roku - chłopiec, Sportowiec Roku - kobieta, Sportowiec Roku - mężczyzna, Trener Roku, Drużyna Roku, we wszystkich powiatach województwa podkarpackiego. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy.
Jedna z sympatyczek naszego klubu mieszkająca w Mielcu zgłosiła dwie kandydatury związane z naszym klubem:

Drużyna Roku: LKS Inter Gnojnica - by zagłosować wystarczy wysłać sms o treści SDR.17 na numer 72355


aktualne wyniki: Drużyna Roku

Trener Rok: Michał Bieś- by zagłosować wystarczy wysłać sms o treści

STR.128 na numer 72355


aktualne wyniki: Trener Roku
Chętnych do zabawy zapraszamy do oddania głosu na te dwie kandydatury. Koszt sms 2,46 z Vat


Troche brakło, troche szczęścia

Cel na ten mecz był jeden. Zatrzymać w locie rozpędzonego Sokoła. Sukces połowiczny Sokół zatrzymany a nam remis tak naprawdę g… daje w walce do załapania się do górnej strefy tabeli Mieliśmy coś odrobić. 1 pkt też może być na wagę złota
Mecz z Sokołem był podwójną mobilizacją głównie dla młodszych naszych kadrowiczów. Przed tygodniem na spotkanie ligowe rywale z Krzywej nie przyjechali. Chętnych do gry w tym meczu było więcej, niż przewiduje to protokół sędziowski. Dziękujemy za ambicję zawodnikom,, którzy będą naszą przyszłością. Jeszcze jedno… sędziowie. Takich chcemy na naszych pojedynkach. Są niewidoczni i odgwizdują co jest. Myślę że rywal też to potwierdzi. Była czysta rywalizacja i wzajemny szacunek Pierwsza połowa to dominacja INTERU. Gdyby ta połowa zakończyła się wynikiem 5-1 rywale nie mieliby mieć nic do powiedzenia, Poza sytuacją bramkową (jedyna w tej połowie) słabo jak na zajmowanie w ligowej tabeli miejsce.
Druga połowa to już jednak dominacja gości, Jeżeli zastanawiam się dlaczego do przerwy nie prowadzimy… przyszła pora na zastanowienie dlaczego teraz nie przegrywamy??? Odpowiedź jest jedna Benedykt Stec - nasz wychowanek, który broni naszą brakme na zmianę z Ł . Ziobro. Benek w jednym spotkaniem zagrał również na obronie i było spoko.
Mamy już bohatera spotkania wracajmy do meczu,." Końcówka to mecz w stylu. kto trafi ten wygra" Więcej okazji mieli przyjezdni. Na Szczęście nie trafili. My tez mogliśmy przechylić szale na swoja korzyśc .
Remisujemy z liderem, remisujemy z Vice… remisujemy też z zamykającym tabele Grodem. . Zapytam lakonicznie …GDZIE te Punkty?, k6tóre tak potrzebujemy. Runda wybitnie nie udana… Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i na wiosnę i będziemy groźni . Typującym nas już dziś do spadku mówimy … CICHA STASZEK.
Poczekajmy do końca, Już dziś dziękujemy za poświęcony czas, zdrowie oraz obowiązki osobiste wszystkim zawodnikom. Szczególne podziękowania dla D. Dziwita, który sam nie wiem jak potrafił swoje życiowe problemy połączył z grą w piłkę nożną.
Dziś zadebiutował kolejny 15-latek. Adrian Fydło. Przyszłość przed nim jak i jego kolegami.
Tutaj graty również dla tych juniorów, bez których nie byłoby seniorów: Bieś Kamil, Ciebiera Maksymalian, Dziura Hubert, Frydło Adrian, Machnica Damian, Oswald Martin, Medygrał Witold, Posłuszny Jakub, Stec Arkadiusz, Stec Tomasz to zawodnicy grający w ekipie juniorów wsparli naszą pierwszą drużynę. Ogranie już procentuje.
Podziękowanie za tą rundę również kierujemy dla trenera Damiana Cudeckeiego,
APEL NA KONIEC… Różnie mogą potoczyć się nasze losy, Ode mnie jedna rada. ZRÓBMY SPINĘ i uratujmy dla młodzieży tę klasę rozgrywkową. Zagrajmy rundę życia i na koniec cieśmy się klasą A Kolejne sezony przed nami. Pamiętajmy gramy i działamy dla najstarszego Klubu w Gminie… bez przerwy działającego SAN SIRO OLE
Więcej znanajdziesz w dziale SENIORZY

Kończymy z przytupem
Na zakończenie w tym roku rozgrywek ligowych drużyny żeńskiej przyszło mam się mierzyć z Sokołem II Kolbuszowa Dolna, z Sokołem z którym mamy sporo rachunków do wyrównania. Mecz cały czas toczył się pod dyktando miejscowego INTERU. Już w pierwszej minucie wychodzimy na prowadzenie, które jeszcze przed przerwą powiększamy (3-1). Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem 5-1. Wynik mógł być wyższy jednak w myśl zasady " karnych INTER nie strzela" (4 niewykorzystane rzuty karne przez seniorów) A. Potwora przestrzeliła z 11 metrów. Kapitalne zawody rozegrała A. Róg, która trzykrotnie wpisała się na listę strzelców. Runda udana. Plasujemy się w samym środku tabeli z kompletem zwycięstw na własnym boisku. Za emocje dziękujemy zawodniczkom, trenerowi. Czekamy na kontynuację w rundzie wiosennej
Więcej znanajdziesz w dziale DZIEWCZYNY

Na pożegnanie rundy Juniorzy zwyciężaja bez gry. Sokół nie przyjechał bo... nie przyjechał
W przeddzień meczu otrzymaliśmy maila od Prezesa Sokoła krzywa o treści: "…Informuje ze wobec trudnej sytuacji kadrowej nie będziemy w stanie rozegrac jutrzejszego spotkania. Wczesna pora to dwa. Wiadomo ze grać pozniej nie zawsze się da ale podejmowanie gry w 8 nie bardzo ma sens. Przekazalem info do zwiazku. Ukarza nas walkowerem. Mogę dac info do sedziow aby Was nie obciazac delegacjami albo możecie zgodnie z regulaminem. Przygotowac boisko poczekac wyjsc zejsc. Proszę o informacje zwrotna czy mam jeszcze kogos informowac. … "
Nie będziemy wnikać w przyczynę braku rywala na spotkaniu. Wynik spotkania zweryfikuje Komisja Gier Podokręgu Dębica a wynik wydaje się być oczywistym. Nasi zawodnicy na zbiórce się zjawili (ok. 20 osób) nie pozostało nic innego jak przebrać się i rozegrać wewnętrzną gierkę. Żal było nie wykorzystać takiej pogody. Rudna jesienna w rozgrywkach juniorów dla naszej drużyny została zakończona. Wynik imponujący. Komplet zwycięstw, 27 punktów na koncie i bardzo wysoki dodatni bilans bramkowy. Efektem dobrej gry drużyny Kamila Świerada są występy kilku zawodników w drużynie seniorów. Kliku z nich zapewne będzie miało okazję zagrać z Sokołem Krzywa jeszcze tej jesieni. Już 10.11 mecz seniorów, wtedy Sokół na pewno przyjedzie i będzie okazja do walki o zwycięstwo.
Wszystkim zawodnikom, trenerowi dziękujemy za poświęcony czas i trudy tej rundy. Niezmiernie cieszy nas to, iż regularnie na treningi uczęszcza ponad 20-osobowa liczba młodych zawodników. Kilku z nich stawia pierwsze piłkarskie kroki w ligowych zmaganiach. Przyszłość przed Wami.
Więcej znajdziesz w dziale JUNIORZY
70 LAT minęło jak jeden dzień…
Ten weekend był dla nas wyjątkowy. Zapominamy na chwile o szpulaniu w gałę i mamy swoje 5 minut, które tak naprawdę trwa już 70 lat. Po prostu dresy zamieniamy na garnitury i świętujemy.
Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Św. w intencji zmarłych oraz żyjących członków LKS INTER Gnojnica, podczas której wspaniałą homilię wygłosił Proboszcz naszej parafii ks. dr Dariusz Trojnar. Drugim etapem jubileuszowych obchodów było oficjalne oddanie po remoncie oraz rozbudowie budynku klubowego. Uroczyste przecięcie wstęgi dokonali: Pan Bolesław Bujak Burmistrz Ropczyc, Pan Zenon Charchut przedstawiciel Rady Miejskiej, Pan Adam Wojdon Dyrektor Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Pan Adam Stec Prezes Klubu LKS INTER Gnojnica oraz Pani Weronika Czółno Przedstawicielka zawodniczek oraz zawodników miejscowego Klubu. Po chwili zaproszeni goście mogli oglądnąć od środka naszą perełkę, którą możemy a nawet musimy się chwalić.
Po preludium przechodzimy do części trzeciej naszych obchodów, czyli finałowej Gali, która odbyła się w Wiejskim Centrum Kultury w Gnojnicy Imprezę niczym rozdanie Oscarów profesjonalnie prowadzili Jadwiga Pięta- Paśko oraz Jerzy Frąckowiak. Oprawę artystyczną imprezy zapewnili Zespół TEAM MUSIC z Ropczyc oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gnojnicy. Na samym początku Prezes naszego klubu powitał wszystkich byłych jak i obecnych działaczy, trenerów, zawodników oraz zaproszonych gości, którzy swą obecnością uświetnili nasze obchody: ks. dr Dariusza Trojnara, Pana Bolesława Bujaka Burmistrza Ropczyc, Pana Tadeusza Głodka Przedstawiciela Podkarpackiego ZPN, Pana Józefa Krzywonosa Prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS, Pana Zenona Charchuta Przedstawiciela Rady Miejskiej, Pana Adama Wojdona Dyrektora Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Panią Teresę Kiepiel Dyrektor Centrum Kultury w Ropczycach, Pana Leona Marcińca Prezesa Z.M. Invest, Panią Wiolettę Cabaj właścicielkę Bajkowego Zakątku oraz przedstawicieli miejscowych organizacji w osobach: Piotra Bochenka Sołtysa , Katarzyny Wójcik Prezes KGW, Marka Ochała Prezesa OSP. Przedstawiona została krótka historia naszego klubu, przygotowana prezentacja ukazała w postaci fotek przeszłość. Podczas uroczystej Gali nie brakowało odznaczeń dla zasłużonych. Brązowymi, srebrnymi, złotymi oraz honorowymi odznakami LSZ oraz PZPN odznaczonych zostawi bardzo wiele osób. Wymieniać ich nie będę. Skupie się jedynie na uhonorowaniach od naszego klubu. Symboliczne statuetki otrzymało 12 trenerów, którzy na przestrzeni lat zajmowali się szkoleniem naszych zawodników. Są nimi: Andrzej Ferfecki, Edmund Nowak, Wilhelm Worowski, Marek Kanach, Wiesław Szczepanek, Aleksandr Sidorczuk, Tomasz Gdowik, Damian Cudecki, Paweł Jasek, Witold Świerad, Michał Bieś, oraz Kamil Świerad. Prezes naszego klubu za współpracę podziękował również sponsorom oraz organizacjom i osobom zaangażowanym w pracę z naszym Klubem: BURMISTRZ ROPCZYC, Z.M. INWEST, WELDON, SAFRAN TRANSMISSION, SUDZUCKER POLSKA, BAJKOWY ZAKATEK, AMOR Andrzej Liu, EUROSPAW, KGW, OSP, RCSIR, CK w Ropczycach, ZESPÓŁ SZKÓŁ w Gnojnicy, FH KASIA, Stanisław Bieś. Za wieloletnią współpracę oraz wkład w krzewinie kultury fizycznej pamiątkowy grawer przygotowano dla Pana Mariana Magdonia. Tytuł Honorowych Członków Klubu otrzymali Pan Bolesław Bujak oraz Pan Leon Marciniec. Tytuł Honorowego Prezesa przyznany został Panu Emilowi Siwiec.
Kulminacyjnym momentem imprezy był tort przygotowany przez Cukiernię Radosław Rak z Zaczernia. (był pyszny). Z głośników poleciało We Are The Champions- Queen, w powietrze wystrzeliło konfetti. Po chwili zabrzmiało gromkie "Sto Lat…" W kuluarach wszyscy gratulowali organizacji obchodów. Zachwytów było co niemiara. Miało być "z pompą" i było. Niech żałuje ten kto nie był. Wkrótce opublikowana zostanie foto-relacja z tej imprezy. Szkoda że swoją obecnością tego wydarzenia nie zaszczycił nikt w władz Podkarpackiego ZPN oraz Podokręgu Dębica. Jedynym przedstawicielem PZPN był Pan Tadeusz Głodek, któremu dziękujemy za obecność, jednak jak na 70-lecie czujemy lekki niedosyt, nie wiele jst klubów mogących poszczycić się 70 latami działalności kontynuowanej bez przerw… na 75 lat liczymy na poprawę

Podczas Gali prowadzona była zbiórka na rehabilitację naszego kolegi, byłego zawodnika, obecnie członka zarządu - Lukasza Paśko. Zbiórka kontynuowana będzie podczas pozostałych spotkań seniorów rozgrywanych na naszym stadionie po czym zebrane pieniądze przekażemy na jego subkonto w Caritas Diecezji Rzeszowskiej.Stroje wybrane

Na samym początku tygodnia zawodnicy drużyny seniorów poproszeni zostali o wybór jednego z dwóch zaproponowanych wzorów nowych strojów piłkarskich, które będą do dyspozycji (w razie potrzeby również dla juniorów). Wybrano model nr 1 (podłużne pasy). Dla typujących wzór nr 2 mam jednak dobrą informację. Ten komplet również prawdopodobnie zostanie zakupiony z przeznaczeniem głównie dla juniorów. Zarząd Klubu nie zapomina o tych młodszych (nowy komplet strojów zakupiony wiosną oraz przekazane wraz ze startem nowego sezonu dresy dla każdego zawodnika) i za świetną rundę jesienną przewiduje zakup właśnie tych strojów. By zmotywować zawodników stawia jednak jeden warunek. Zwycięstwo w ostatnim meczu roku z Sokołem Krzywa. Mówiąc pół żartem pół serio… będzie komplet punktów jesienią - będzie też nowy komplet strojów na wiosnę. Oczywiście wierzymy w umiejętności i ambicje naszych zawodników a dodatkowy doping wydaje się być zbytecznym. Liczymy na Wasze zwycięstwo ale piłka nożna to tylko i aż sport - wszystko jest możliwe. Mądrzejsi będziemy po ostatnim gwizdku sędziego…a te stroje to i tak będziecie miećPOMOC dla Łukasza
LKS Inter Gnojnica włącza się do akcji pomoc dla Łukasza Paśko, członka zarządu naszego klubu i prosi wszystkich o wsparcie tej akcji.
Łukasz Paśko, lat 31 dobry kolega, do niedawna aktywny zawodowo, zaangażowany w działalność naszego klubu. Choroba, która została wykryta w kwietniu ubiegłego roku odmieniła jego życie całkowicie. Przeszedł ciężką operacje mózgu i jest całkowicie zdany i zależny od osób trzecich. Ze względu na rozległość uszkodzenia centralnego układu nerwowego oraz układu narządu ruchu musie przejść długotrwałą rehabilitację (minimum 3 miesiące).
Obecnie przebywa na intensywnej rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie. Koszt 83-dniowego turnusu rehabilitacji (3 turnusy) wyniesie 79 600 zł
Jeżeli chcesz pomówc w leczeniu i kosztownyej rehabilitacji Łukasza możesz wpłacać pieniądze na Caritas Diecezji Rzeszowskiej;
u. Jana Styki 21
35-006 Rzeszów
NIP 8131008957
nr konta 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616
koniecznie z dopiskiem ŁUKASZ

Wpłacone pieniądze można odliczyć od podatku do kwoty stanowiązej nie więcej niż 6% dochodu
Dziękujemy


Program KLUB 2018 w INTERZE
Drugi rok z rzędu dzięki naszym staraniom udało się nam uzyskać wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. INTER otrzyma 10.000,00 zł ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwoju sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu "Klub".
Otrzymane środki możemy wykorzystać na prowadzenie zajęć treningowych (6.000,00 zł) oraz na zakup sprzętu sportowego (4.000,00 zł). Dzięki temu wsparciu opłacimy wynagrodzenie trenera prowadzącego zajęcia oraz zakupione zostaną dla naszych najmłodszych zawodników dresy, stroje oraz sprzęt treningowy.
Największe wsparcie jak co roku otrzymujemy z Gminy Ropczyce, z którą wspólnie realizujemy różne zadania publiczne.
Zgodnie z art. 18 ust 1e pkt 2 ustawy z 15 lutego 1992r o podatku dochodowym od prawnych (Dz.U. Z 2000r Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), Zarząd Ludowego Klubu Sportowego INTER w Gnojnicy Dolnej podaje do publicznej wiadomości informacje o otrzymanych darowiznach w roku 2017 oraz celach na który zostały przeznaczone Darowizny 2017

Poszukujemy archiwalne materiały dotyczące klubu LKS „INTER” Gnojnica, które chcemy umieścić na naszej witrynie (fotografie archiwalne jak i współczesne, kroniki, historie, różne zapiski i wzmianki, pamiątki i inne). Posiadaczy tych jakże cennych pamiątek prosimy o kontakt.

inter@inter-gnojnica.com.pl
lub
lks.inter@gmail.com