AKTUALNOŚCI

Odmłodzony INTER powalczył w Przedborzu, jednak ostatnie słowo należało do miejscowych
Po dwóch tygodniach przerwy od ligowych zmagań nasza odmłodzona drużyna (5 juniorów młodszych) pojechała do Przedborza, gdzie gra się nam fatalnie. Brak kilku podstawowych zawodników na pewno przeszkodził trenerowi w zestawieniu optymalnego składu ale z drugiej pory szansę gry od pierwszej minuty otrzymało trzech wspomnianych juniorów młodszych.
Od 8 minuty prowadzimy po rzucie karnym egzekwowanym przez T. Paśko (rehabilitacja za pudło w meczu z Łopuchową). Przed przerwą jednak do remisu doprowadza doświadczony S. Pruś, który w drugiej połowie wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. INTER rusza do ataków, jednak sporo akcji marnuje. W 66 minucie do remisu doprowadza Jakub Posłuszny - najmłodszy z zawodników, który 16 lat skończy w czerwcu. Jego wybijająca postawa zaowocowała zgłoszeniem do rozgrywek seniorów. Oczywiście poza akceptacją Podokręgu Dębica, potrzebna była zgoda rodziców oraz lekarza, który po przeprowadzeniu badań wyraził na to zgodę. Jest to chyba najmłodszy w 70 letniej historii naszego klubu strzelec bramki w drużynie seniorów. Końcówka jednak należała do miejscowych, chociaż to INTER mógł ponownie wyjść na prowadzenie. Strzał D. Ptaszka został zablokowany i ruszyła akcja w drugą stronę zakończona celnym trafieniem.
Mecz przegrywamy. Może zabrakło trochę doświadczenia, boiskowego cwaniactwa. Trudno ważne że ogrywamy młodzież, która świetnie radzi sobie w lidze juniorów młodszych. Szeroką ławą wdziera się do ekipy seniorów z czego się cieszymy. Kadra n ten mecz liczyła 15 zawodników. Wszyscy zagrali. Średnia wieku to niespełna 22 lata. Następnym przeciwnikiem zespołu seniorów będzie zespół z Będziemyśla. Czekamy na zwycięstwo

Więcej znanajdziesz w dziale SENIORZY

Resovia za mocna
Wyśmienita postawa Amelii Pondo na Resovię to za mało. Na jesień pechowo przegrywamy w Gnojnicy 0-1 ale rewanż to już popis świetnie wyszkolonych rywalek. O ile w pierwszej połowie nasze zawodniczki starały się grać jak równy z równym (znów niewykorzystany karny dający kontakt przy stanie 2-0), to w drugiej części rywalki odpłynęły nam niczym Michael Phelps i były poza zasięgiem. Wysoko przegrywamy ale wyciągamy z tego meczu wnioski. Rywalki niemal każdą akcję wyprowadzają z obrony. Piłka chodzi jak po sznurku. Większy ośrodek, większe możliwości, większe środki na piłkę kobiecą. Nie możemy równać się do Rzeszowa ale walkę podejmujemy, za co jesteśmy chwaleni. Po przegranym meczu jedyne co nas może cieszyć to wzajemny szacunek.
W tabeli nadal plasujemy się na 6 lokacie- teoretycznie. Nadal w Wydziale Gier Podkarpackiego ZPN bez jakiejkolwiek decyzji pozostają do rozstrzygnięcia sprawy z dwóch pierwszych spotkań. Posiadana przez nas dokumentacja z uchybień podczas tych spotkań powinna znacząco zweryfikować tabelę III Ligi Kobiet. Weryfikacja tych spotkań idzie żółwim tempem ale trzymamy rękę na pulsie i umrzeć sprawą nie pozwolimy
.
Więcej znanajdziesz w dziale DZIEWCZYNY

Rehabilitacja Juniorów

W meczu lidera z viceliderem zwyciężyli zawodnicy INTERU tym samym zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z Płomieniem i przy okazji pomścili swoich starszych kolegów. INTER zwyciężył 4:2 i do wygrania całej ligi zostało już niewiele. Przy porażce Kaskady Kamionka z Sokołem Kolbuszowa Dolna by zapewnić sobie zwycięstwo nie oglądając się na innych, w trzech pozostałych meczach nasi juniorzy muszą wywalczyć chociaż jeden punkcik. Brawo młodzież