AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo,
25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które ma na celu zapewnienie lepszej ochrony Państwa danych osobowych. W LKS Inter Gnojnica wspieramy wszelkie działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych, transparentności procesów ich przetwarzania, a także podnoszenie świadomości naszych członków. ROZPORZĄDZENIE RODO


POMOC dla Łukasza
LKS Inter Gnojnica włącza się do akcji pomoc dla Łukasza Paśko, członka zarządu naszego klubu i prosi wszystkich o wsparcie tej akcji.
Łukasz Paśko, lat 31 dobry kolega, do niedawna aktywny zawodowo, zaangażowany w działalność naszego klubu. Choroba, która została wykryta w kwietniu ubiegłego roku odmieniła jego życie całkowicie. Przeszedł ciężką operacje mózgu i jest całkowicie zdany i zależny od osób trzecich. Ze względu na rozległość uszkodzenia centralnego układu nerwowego oraz układu narządu ruchu musie przejść długotrwałą rehabilitację (minimum 3 miesiące).
Obecnie przebywa na intensywnej rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie. Koszt 83-dniowego turnusu rehabilitacji (3 turnusy) wyniesie 79 600 zł
Jeżeli chcesz pomówc w leczeniu i kosztownyej rehabilitacji Łukasza możesz wpłacać pieniądze na Caritas Diecezji Rzeszowskiej;
u. Jana Styki 21
35-006 Rzeszów
NIP 8131008957
nr konta 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616
koniecznie z dopiskiem ŁUKASZ

Wpłacone pieniądze można odliczyć od podatku do kwoty stanowiązej nie więcej niż 6% dochodu
Dziękujemy


Program KLUB 2018 w INTERZE
Drugi rok z rzędu dzięki naszym staraniom udało się nam uzyskać wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. INTER otrzyma 10.000,00 zł ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwoju sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu "Klub".
Otrzymane środki możemy wykorzystać na prowadzenie zajęć treningowych (6.000,00 zł) oraz na zakup sprzętu sportowego (4.000,00 zł). Dzięki temu wsparciu opłacimy wynagrodzenie trenera prowadzącego zajęcia oraz zakupione zostaną dla naszych najmłodszych zawodników dresy, stroje oraz sprzęt treningowy.
Największe wsparcie jak co roku otrzymujemy z Gminy Ropczyce, z którą wspólnie realizujemy różne zadania publiczne.


Sprawiedliwości stało się zadość
57 dni musieliśmy czekać na ostateczne zweryfikowanie wyniku spotkania III Ligi kobiet pomiędzy Sokołem Kolbuszowa Dolna a nasza żeńską drużyną.(Mecz rozegrano 03.05.2018). Czekaliśmy cierpliwie, korzystając ze swoich praw w walce o sprawiedliwość. W meczu tym wystąpiły dwie byłe nasze zawodniczki: Małgorzata Kot oraz Barbara Kaznecka, zawodniczki, które już w pierwszej połowie przyczyniły się do wysokiego prowadzenia swej drużyny. Mecz ostatecznie przegrywamy 7:1. Po opublikowaniu w systemie extranet, przez arbitra sprawozdania sędziowskiego okazało się, iż w protokole tym dla w/w zawodniczek miejsca w składzie jednak zabrakło. Jednym słowem PERFIDNY SZWINDEL. W dniu wykrycia nieprawidłowości szybko informujemy Podkarpacki ZPN o zaistniałej sytuacji. Zamiast jednak szybko wyjaśnionej sprawy dostajemy decyzje odmowną o wszczęciu postępowania, ze względu na złożenie protestu z uchybieniem (po 48-godzinnym terminie i bez wpłaty kaucji). Szanując decyzję Wydziału Gier, dążymy jednak do wyjaśnienia meritum sprawy i korzystamy z prawa odwołania się do Komisji Odwoławczej przy Podkarpackiej ZPN . Ta uchyla w całości decyzję Wydziału Gier i widząc rażące nieprawidłowości dyscyplinarne przekazuje sprawę do Komisji Dyscypliny Podkarpackiego ZPN. Ostatecznie na posiedzeniu w dniu dzisiejszym (29.06.2018) sprawa zostaje ostatecznie wyjaśniona. Rywal przyznał się do winy co wobec materiałowi dowodowemu zgromadzonemu w toku postępowania tylko potwierdziło oszustwo. Sokół tłumaczył się błędem, niedopatrzeniem. Pozostawiam to bez komentarza … Zapadł jedyny możliwy werdykt, na który czekaliśmy od samego początku czyli walkower na korzyść naszej drużyny. Dodatkowo karami dyscyplinarnymi ukarani zostały osoby funkcyjne rywala. Trener oraz kierownik drużyny.
Takie rozstrzygnięcie do góry nogami wywróciły ligową tabelę. Nasza ekipa ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu, zaś drużyna Sokoła spadła na same dno tabeli. Warto było walczyć do końca o własne racje i rywalizację z duchem fair play ,czego zabrakło w sztabie rywala. Były upokorzenia w ubiegłym sezonie, zamieszanie z terminem meczu jesiennego. Przyszedł czas na nasz triumf. Pasuje tutaj jedno hasło KARMA WRACA.

Porażka na zakończenie rozgrywek III Ligi kobiet
Zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu nad Stalową Wolą mogło teoretycznie dać naszym zawodniczkom miejsce na najniższym stopniu podium w ligowej tabeli. Teoretycznie gdyż nadal nie ma zakończenia sprawy z meczem z 2 kolejki rundy wiosennej w którym nasze piłkarki rywalizowały z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Skutecznie odwołaliśmy się od decyzji wydziału gier i sprawa przekazana została do wydziału dyscypliny Podkarpackiego ZPN. Innej decyzji jak walkower na naszą korzyść być nie powinno jednak na oficjalne rozstrzygnięcie musimy jeszcze poczekać.
Do Stalowej Woli pojechaliśmy nieco osłabieni i niestety celu nie udało się osiągnąć. Dwie bramki strzelone przez rywalki przed przerwą wystarczyły i przegrywamy 2:0. Sezon kończymy w środku tabeli. Runda wiosenna nieco gorsza od jesiennej. Jesienią zanotowaliśmy 3 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki. Wiosną 3-krotnie zwyciężamy i notujemy 6 porażek. Weryfikacja na naszą korzyść wspomnianego spotkania może poprawić ten bilans i do 12 punktów zgromadzonych jesienią dorzucimy 12 jesienią.
Zawodniczkom oraz trenerowi dziękujemy za ciężką pracę w zakończonym sezonie, za udział w treningach, meczach. Dziękujemy za miłe chwile i zwycięstwa
Więcej znanajdziesz w dziale DZIEWCZYNY

Juniorzy zwycięstwem nad ASP Wisłoka Dębica żegnają udany sezon Dwumecz o awans do Podkarpackiej Ligi Juniorów Młodszych zwyciężyła Wisłoka, która pokonała nas (15-6). O awansie przesądziło pierwsze spotkanie rozegrane w Dębicy na sztucznej nawierzchni. Nieprzyzwyczajeni do gry na takim boisku nasi chłopcy po prostu nie radzili sobie z rywalem. W rewanżu było już inaczej. INTER w pewnym momencie prowadził już 4:1 by ostatecznie zwyciężyć 5:4.
Zwyciężenie w Lidze , walka w barażach było ukoronowaniem udanego sezonu naszych juniorów. Ze składu odchodzi zaledwie dwóch zawodników kończących wiek Juniora Młodszego (K. Baran oraz M. Świniuch), którym dziękujemy za grę w tej kategorii wiekowej. Pozostali będą walczyć o powtórkę z obecnego sezonu a kolejnych rozgrywkach.
Nie byłoby tego sukcesu bez trenerów oraz zawodników grających na boisku. W zakończonym sezonie w pracę z młodzieżą zaangażowanych było trzech szkoleniowców. Sztafetę rozpoczął Sebastian Żuczek, który ze względów zawodowych zrezygnować musiał z pracy w naszym klubie jeszcze przed startem rozgrywek. Pałeczkę od niego przejął Michał Bieś, który tymczasowo prowadził zespół w rundzie jesiennej. Kończył sztafetę Kamil Świerad prowadzący drużynę w rundzie wiosennej.
Przez cały sezon w meczach wystąpiło 28 zawodników, którym dziękujemy za zaangażowanie na treningach i godne reprezentowanie barw naszego Klubu. Prosimy o podobną postawę w nadchodzącym sezonie. Byli nimi: Baran Krystian, Baran Mateusz, Bieś Kamil, Ciebiera Maksymilian, Darłak Dominik, Depowski Patryk, Dziura Konrad, Frydło Adrian, Frydło Konrad, Hendzel Rafał, Jasek Kacper, Juchno Jakub, Kozek Braian, Machnica Damian, Magdoń Patryk, Medygrał Witold, Mróz, Marcel, Oleś Jakub, Oswald Martin, Pociask Jakub, Posłuszny Jakub, Rojek Jakub, Sikora Hubert, Stec Arkadiusz, Stec Tomasz, Świniuch Marcin, Worwa Michał, Ziobro Mateusz. Kilku z nich zaznało już smaku gry w drużynie seniorów. Przed kolejnymi szansa w niedalekiej przyszłości


Więcej znajdziesz w dziale JUNIORZY

Mizerne pożegnanie sezonu
Mecz z Lubziną był ostatnim spotkaniem w tym sezonie. Sezon kończymy na 5-tym miejscu. Pewnie przed sezonem miejsce to bralibyśmy w ciemno. Po pierwszej rundzie jest jednak mały niedosyt. Z drugiej strony patrząc na końcówkę lepiej o nim jak najszybciej zapomnieć. Po raz kolejny nie potrafimy grac w ostatnich meczach sezonu oddając je prawie bez walki. Tak było przed sezonem. Podobnie jest i teraz. Braki kadrowe, niska frekwencja na treningach… przełom maja i czerwca nie dla INTERU. Na wiosnę nie przywozimy żadnych zdobyczy punktowych z wyjazdów.
Wracając do spotkania. Pamiętał je będzie i to dobrze M. Jeliński, który na samym początku huknął z dystansu i INTER objął prowadzenie. Później gra się wyrównała. Obie ekipy stwarzały sobie znakomite okazje, jednak wynik do przerwy minimalnie na korzyść przyjezdnych
Deuga połowa to gra już tylko i wyłącznie gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. INTER z minuty na minute gasł. Zabrakło siły a miejscowi skutecznie nas punktowali podnosząc rozmiary swego zwycięstwa. Ostatecznie przegrywamy 7:1
Prze nami czas na podsumowania, odpoczynek, chwile na zastanowienie i w połowie lipca pewnie znów rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu. Płomieniowi Zagorzyce gratulujemy awansu, spadkowiczom o ile takowi będą rychłego powrotu do klasy A. Naszym zawodnikom dziękujemy za trudy całego sezonu, dziękujemy za sportową postawę w ciężkich momentach, życzymy zdrowia, udanego odpoczynku oraz zresetowania się i podejścia do nowego sezonu z nowymi wyzwaniami. Na pewno czeka nas przebudowa zespołu.

Więcej znanajdziesz w dziale SENIORZY
FRANCJA MISTREZEM. MICHAŁ B. najlepszym typerem INTERU
Mistrzostwa Świata zakończone. Wraz z nimi kończymy kolejna już zabawę związaną z typowaniem wyników spotkań podczas wielkiej imprezy . Poprzedni, Eurozabawę 2016 zwyciężył Prezes naszego Klubu - Adam Stec. W typowaniu podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku najlepszym okazał się Michał Bieś, który zdobył 46 punktów. Zasady były proste typ na mecz (1, X,2) - za 1. pkt., dokładny wynik +1 pkt. dodatkowy. Zwycięzca wytypował 10 dokładnych wyników co przy 64 rozegranych spotkaniach zasługuje na brawa, Podium uzupełnili M. Oswald oraz T. Paśko. który o włos ostatnim typem wyprzedził T. Biesia. Najlepszym gratulujemy. Stosowne nagrody zostaną przekazane. Rywalizującym dziękujemy za udział, szczególnie tym wytrwałym, którzy mając znaczna stratę do liderów rywalizowali do końca. Jesteście naszymi CHORWATAMI .
Od strony organizatora za wszystkie błędy czy niedopatrzenia przepraszam. Zgłaszane poprawki nanoszone były na bieżąco . Ta zabawa, jak i inne poza boiskowe nasze przedsięwzięcia pokazują, iż INTER to nie jest zwykły klub. Nas łączy coś więcej…
Czas piłkarskich wakacji w naszym klubie powoli mija. Do treningów po burzliwym okresie rozmów wracają dziewczyny rozpocznie je M. Bieś, który po mimo deklaracji zakończenia pracy z tą drużyną jeszcze raz pomoże , 20 lipca z treningami ruszają seniorzy. Cykl treningowy rozpoczną również juniorzy, których o zajęć namawiać nie potrzeba. Dzień w dzień wieczorami grają w piłę, co sieszy.
Ze startem nowego sezonu zapominamy o remontach. Prace wykończeniowe zostały zakończone. Dzięki temu ruszyła również organizacja obchodów 70-lecia istnienia naszego Klubu , która przewidziana jest na drugie półrocze roku 2018. Kulminacja prawdopodobnie IX 2018
Tabela z typami oraz wynikami zabawyROSJA 2018
Zgodnie z art. 18 ust 1e pkt 2 ustawy z 15 lutego 1992r o podatku dochodowym od prawnych (Dz.U. Z 2000r Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), Zarząd Ludowego Klubu Sportowego INTER w Gnojnicy Dolnej podaje do publicznej wiadomości informacje o otrzymanych darowiznach w roku 2017 oraz celach na który zostały przeznaczone Darowizny 2017

Poszukujemy archiwalne materiały dotyczące klubu LKS „INTER” Gnojnica, które chcemy umieścić na naszej witrynie (fotografie archiwalne jak i współczesne, kroniki, historie, różne zapiski i wzmianki, pamiątki i inne). Posiadaczy tych jakże cennych pamiątek prosimy o kontakt.

inter@inter-gnojnica.com.pl
lub
lks.inter@gmail.com