AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo,
25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które ma na celu zapewnienie lepszej ochrony Państwa danych osobowych. W LKS Inter Gnojnica wspieramy wszelkie działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych, transparentności procesów ich przetwarzania, a także podnoszenie świadomości naszych członków. ROZPORZĄDZENIE RODO

70 LAT minęło jak jeden dzień…
Ten weekend był dla nas wyjątkowy. Zapominamy na chwile o szpulaniu w gałę i mamy swoje 5 minut, które tak naprawdę trwa już 70 lat. Po prostu dresy zamieniamy na garnitury i świętujemy.
Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Św. w intencji zmarłych oraz żyjących członków LKS INTER Gnojnica, podczas której wspaniałą homilię wygłosił Proboszcz naszej parafii ks. dr Dariusz Trojnar. Drugim etapem jubileuszowych obchodów było oficjalne oddanie po remoncie oraz rozbudowie budynku klubowego. Uroczyste przecięcie wstęgi dokonali: Pan Bolesław Bujak Burmistrz Ropczyc, Pan Zenon Charchut przedstawiciel Rady Miejskiej, Pan Adam Wojdon Dyrektor Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Pan Adam Stec Prezes Klubu LKS INTER Gnojnica oraz Pani Weronika Czółno Przedstawicielka zawodniczek oraz zawodników miejscowego Klubu. Po chwili zaproszeni goście mogli oglądnąć od środka naszą perełkę, którą możemy a nawet musimy się chwalić.
Po preludium przechodzimy do części trzeciej naszych obchodów, czyli finałowej Gali, która odbyła się w Wiejskim Centrum Kultury w Gnojnicy Imprezę niczym rozdanie Oscarów profesjonalnie prowadzili Jadwiga Pięta- Paśko oraz Jerzy Frąckowiak. Oprawę artystyczną imprezy zapewnili Zespół TEAM MUSIC z Ropczyc oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gnojnicy. Na samym początku Prezes naszego klubu powitał wszystkich byłych jak i obecnych działaczy, trenerów, zawodników oraz zaproszonych gości, którzy swą obecnością uświetnili nasze obchody: ks. dr Dariusza Trojnara, Pana Bolesława Bujaka Burmistrza Ropczyc, Pana Tadeusza Głodka Przedstawiciela Podkarpackiego ZPN, Pana Józefa Krzywonosa Prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS, Pana Zenona Charchuta Przedstawiciela Rady Miejskiej, Pana Adama Wojdona Dyrektora Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Panią Teresę Kiepiel Dyrektor Centrum Kultury w Ropczycach, Pana Leona Marcińca Prezesa Z.M. Invest, Panią Wiolettę Cabaj właścicielkę Bajkowego Zakątku oraz przedstawicieli miejscowych organizacji w osobach: Piotra Bochenka Sołtysa , Katarzyny Wójcik Prezes KGW, Marka Ochała Prezesa OSP. Przedstawiona została krótka historia naszego klubu, przygotowana prezentacja ukazała w postaci fotek przeszłość. Podczas uroczystej Gali nie brakowało odznaczeń dla zasłużonych. Brązowymi, srebrnymi, złotymi oraz honorowymi odznakami LSZ oraz PZPN odznaczonych zostawi bardzo wiele osób. Wymieniać ich nie będę. Skupie się jedynie na uhonorowaniach od naszego klubu. Symboliczne statuetki otrzymało 12 trenerów, którzy na przestrzeni lat zajmowali się szkoleniem naszych zawodników. Są nimi: Andrzej Ferfecki, Edmund Nowak, Wilhelm Worowski, Marek Kanach, Wiesław Szczepanek, Aleksandr Sidorczuk, Tomasz Gdowik, Damian Cudecki, Paweł Jasek, Witold Świerad, Michał Bieś, oraz Kamil Świerad. Prezes naszego klubu za współpracę podziękował również sponsorom oraz organizacjom i osobom zaangażowanym w pracę z naszym Klubem: BURMISTRZ ROPCZYC, Z.M. INWEST, WELDON, SAFRAN TRANSMISSION, SUDZUCKER POLSKA, BAJKOWY ZAKATEK, AMOR Andrzej Liu, EUROSPAW, KGW, OSP, RCSIR, CK w Ropczycach, ZESPÓŁ SZKÓŁ w Gnojnicy, FH KASIA, Stanisław Bieś. Za wieloletnią współpracę oraz wkład w krzewinie kultury fizycznej pamiątkowy grawer przygotowano dla Pana Mariana Magdonia. Tytuł Honorowych Członków Klubu otrzymali Pan Bolesław Bujak oraz Pan Leon Marciniec. Tytuł Honorowego Prezesa przyznany został Panu Emilowi Siwiec.
Kulminacyjnym momentem imprezy był tort przygotowany przez Cukiernię Radosław Rak z Zaczernia. (był pyszny). Z głośników poleciało We Are The Champions- Queen, w powietrze wystrzeliło konfetti. Po chwili zabrzmiało gromkie "Sto Lat…" W kuluarach wszyscy gratulowali organizacji obchodów. Zachwytów było co niemiara. Miało być "z pompą" i było. Niech żałuje ten kto nie był. Wkrótce opublikowana zostanie foto-relacja z tej imprezy. Szkoda że swoją obecnością tego wydarzenia nie zaszczycił nikt w władz Podkarpackiego ZPN oraz Podokręgu Dębica. Jedynym przedstawicielem PZPN był Pan Tadeusz Głodek, któremu dziękujemy za obecność, jednak jak na 70-lecie czujemy lekki niedosyt, nie wiele jst klubów mogących poszczycić się 70 latami działalności kontynuowanej bez przerw… na 75 lat liczymy na poprawę

Podczas Gali prowadzona była zbiórka na rehabilitację naszego kolegi, byłego zawodnika, obecnie członka zarządu - Lukasza Paśko. Zbiórka kontynuowana będzie podczas pozostałych spotkań seniorów rozgrywanych na naszym stadionie po czym zebrane pieniądze przekażemy na jego subkonto w Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Uff... Punkty wydarte w ostatniej minucie
To był mecz, w którym było wszystko. Bramki (już 5 przed przerwą), rzut karny, żółte i czerwone kartki. Były emocje do końca, walka i szczęśliwe zakończenie dla INTERU. Bramka na wagę 3 punktów padła w 89 minucie. Była również czysta gra i wzajemny szacunek a to w sporcie jest najważniejsze.
Lepiej w spotkanie weszli miejscowi . Kilka składnych akcji i prowadzenie. Pięknie po skrzydle poszedł P. Łagowski, który dokładnie podał do H. Dziury a ten ku uciesze sympatyków INTERU zdobył bramkę. Pierwszą w tym sezonie w Gnojnicy dla INTERU. Pierwszą w swych występach w drużynie seniorów. Chłopak ma zaledwie 15 lat a już ma spory potencjał do osiągnięcia czegoś więcej. Radość miejscowych nie trwała jednak długo. Rzut wolny dla Huraganu, piłka przechodzi przez mór i z bliska doświadczony Pruś doprowadza do wyrównania. Po tej bramce przyjezdni przejęli inicjatywę i byli częściej przy piłce. W 28 minucie znów na listę strzelców wpisał się H. Dziura, zaś w 32 P. Łagowski i INTER odskoczył. Nie była to jednak ostatnia bramka w tej części gry. Bezsensowną stratę zaliczył P. Charchut a w ratunkowej interwencji rzut karny sprokurował W. Kubik. Do przerwy 3:2.
Druga część to wyrównany bój. Obydwie drużyny atakowały. Niewykorzystane sytuacje dla naszego zespołu zemściły się. W 78 minucie INTER stracił prowadzenie a Huragan ruszył za ciosem i był bliski objęcia prowadzenia. Gdy wydawało się, że remis utrzyma się do końca spotkania bramkę dla miejscowych zdobył M. Bieś. Była 90 minuta i do zakończenia spotkania pozostały trzy doliczone. Przetrwaliśmy i to my cieszymy się ze zdobytych punktów. Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Doskakujemy do zespołów ze środka tabeli i walczymy dalej. Huragan mógł wygrać to spotkanie ale zabrakło mu skuteczności. Trzykrotnie zawodnicy z Przedborza obijali poprzeczkę. Przed nami wyjazd do Będziemyśla. Liczymy na zwycięstwo, chociaż przypominając sobie mecz z poprzedniego sezonu włos na głowie się jeży. Byliśmy o klasę gorsi ale jednak udało się zwyciężyć 1:0. Za tydzień taki wynik bierzemy w ciemno. Potrzebujemy bowiem punktów
Więcej znanajdziesz w dziale SENIORZY

DAP - Dębicka Akademia P...
Zacznę od końca… w ciul za przeproszeniem z grą w tej Dębicy. Graliśmy jako Juniorki były jaja jedziemy jako seniorki i też przyjemnie nie jest. Był czas przywyknąć.
Pierwsza połowa i dwie bramki do odrobienia. Gramy słabo i zasłużone prowadzenie rywalek. Po przerwie METAFORMOZA… ale tak to już jest z tymi Kobietami. Z wyniku 2:0 robi się 2:2 a nawet szansa na zwycięstwo. W doliczonym czasie gry jednak ciśnienia nie wytrzymuje arbiter główny dyktując rzut karny dla gospodarzy. O ile nie komentujemy pracy arbitrów, w tym przypadku nie wolno nam przejść koło tego bez swojego zdania. Gramy od lat w piłę nożną i wiemy kiedy należy się rzut karny, bez wyjątku w której minucie przewinienie następuję. Jednak nie wolno zabijać piłki nożnej w ten sposób. karny w tym meczu nie był z kapelusza- on był z" Podartych Gaci Pana Sędziego". Arbiter główny po meczu nawet nie potrafił wytłumaczyć co odgwizdał w 83 minucie (Kobiety grają 2X40 min). Bywa, jego pomyłka ale ja k to wytłumaczyć dziewczynom, które dały z siebie wszystko i z piekła dotarły do nieba bram … Znów tydzień z psychologiem..
Karygodne zachowanie osoby odpowiedzialnej za opiekę medyczną to kolejne sytuacje , które nie powinny mieś miejsca. Hasła typu "do budy" czy " głupka szukaj sobie w rodzinie" podczas rzekomej pomocy medycznej nie powinny mieć miejsca. Szanujmy przede wszystkim zdrowie zawodniczek. Potępiamy również reakcję na te słowa naszego kierownika drużyny, który nie potrzebnie dał się sprowokować. Jednak usprawiedliwieniem jego reakcji wydaje się być … brak reakcji ze strony arbitra na zachowanie Pana masażysty.
Grają jedyne drużyny kobiece z Podokręgu Dębica. Moje pytanie gdzie Obserwator. Warto byłoby kogoś wysłać
Jesteśmy ranni ale nie dobici. Liżemy rany i wkurzone na niesprawiedliwość przygotowujemy się do następnego meczu, Ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałyśmy. Co nas nie zabije to nas wzmocni… GNIEWNE i ZŁE
Więcej znanajdziesz w dziale DZIEWCZYNY

Lechia odprawiona z kwitkiem. 9:0
Kolejny mecz i kolejne wysokie zwycięstwo. Nasi młodsi zawodnicy niczym burza uderzają w kolejnych przeciwników i zdecydowanie wygrywając. Tym razem ich łupem padła Lechia Sędziszów. Sukces cieszy tym bardziej niż poprzednie, gdyż porównując możliwości obydwu klubów, budżet a nawet chociażby liczbę dzieci uczących się w szkołach w obu dwu miejscowościach dzieli nas ogromna przepaść. Na boisku jesteśmy jednak o niebo lepsi. Sprawa wyniku została załatwiona już przed przerwą, kiedy to INTER zdołał zaaplikować rywalowi 7 bramek. Po przerwie nieco spuścił z tonu. Z biegiem minut coraz to młodsi zawodnicy meldowali się na boisku. Są wyniki i coraz częściej słyszy się o zainteresowaniu naszą młodzieżą z większych klubów. Zainteresowanie cieszy. "Sępom", takie miano wydaje mi się najlepsze dla polujących na najlepszych wychowanków innych klubów jednak mogę powiedzieć jedno: szukajcie tam gdzie trafiają Wasi zawodnicy.
Teraz przed nami trudny wyjazd do Kamionki. Trudny, gdyż ciężko tam nam idzie. Może czas na przełamanie

Więcej znajdziesz w dziale JUNIORZY

POMOC dla Łukasza
LKS Inter Gnojnica włącza się do akcji pomoc dla Łukasza Paśko, członka zarządu naszego klubu i prosi wszystkich o wsparcie tej akcji.
Łukasz Paśko, lat 31 dobry kolega, do niedawna aktywny zawodowo, zaangażowany w działalność naszego klubu. Choroba, która została wykryta w kwietniu ubiegłego roku odmieniła jego życie całkowicie. Przeszedł ciężką operacje mózgu i jest całkowicie zdany i zależny od osób trzecich. Ze względu na rozległość uszkodzenia centralnego układu nerwowego oraz układu narządu ruchu musie przejść długotrwałą rehabilitację (minimum 3 miesiące).
Obecnie przebywa na intensywnej rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie. Koszt 83-dniowego turnusu rehabilitacji (3 turnusy) wyniesie 79 600 zł
Jeżeli chcesz pomówc w leczeniu i kosztownyej rehabilitacji Łukasza możesz wpłacać pieniądze na Caritas Diecezji Rzeszowskiej;
u. Jana Styki 21
35-006 Rzeszów
NIP 8131008957
nr konta 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616
koniecznie z dopiskiem ŁUKASZ

Wpłacone pieniądze można odliczyć od podatku do kwoty stanowiązej nie więcej niż 6% dochodu
Dziękujemy

Program KLUB 2018 w INTERZE
Drugi rok z rzędu dzięki naszym staraniom udało się nam uzyskać wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. INTER otrzyma 10.000,00 zł ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwoju sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu "Klub".
Otrzymane środki możemy wykorzystać na prowadzenie zajęć treningowych (6.000,00 zł) oraz na zakup sprzętu sportowego (4.000,00 zł). Dzięki temu wsparciu opłacimy wynagrodzenie trenera prowadzącego zajęcia oraz zakupione zostaną dla naszych najmłodszych zawodników dresy, stroje oraz sprzęt treningowy.
Największe wsparcie jak co roku otrzymujemy z Gminy Ropczyce, z którą wspólnie realizujemy różne zadania publiczne.

Sprawiedliwości stało się zadość
57 dni musieliśmy czekać na ostateczne zweryfikowanie wyniku spotkania III Ligi kobiet pomiędzy Sokołem Kolbuszowa Dolna a nasza żeńską drużyną.(Mecz rozegrano 03.05.2018). Czekaliśmy cierpliwie, korzystając ze swoich praw w walce o sprawiedliwość. W meczu tym wystąpiły dwie byłe nasze zawodniczki: Małgorzata Kot oraz Barbara Kaznecka, zawodniczki, które już w pierwszej połowie przyczyniły się do wysokiego prowadzenia swej drużyny. Mecz ostatecznie przegrywamy 7:1. Po opublikowaniu w systemie extranet, przez arbitra sprawozdania sędziowskiego okazało się, iż w protokole tym dla w/w zawodniczek miejsca w składzie jednak zabrakło. Jednym słowem PERFIDNY SZWINDEL. W dniu wykrycia nieprawidłowości szybko informujemy Podkarpacki ZPN o zaistniałej sytuacji. Zamiast jednak szybko wyjaśnionej sprawy dostajemy decyzje odmowną o wszczęciu postępowania, ze względu na złożenie protestu z uchybieniem (po 48-godzinnym terminie i bez wpłaty kaucji). Szanując decyzję Wydziału Gier, dążymy jednak do wyjaśnienia meritum sprawy i korzystamy z prawa odwołania się do Komisji Odwoławczej przy Podkarpackiej ZPN . Ta uchyla w całości decyzję Wydziału Gier i widząc rażące nieprawidłowości dyscyplinarne przekazuje sprawę do Komisji Dyscypliny Podkarpackiego ZPN. Ostatecznie na posiedzeniu w dniu dzisiejszym (29.06.2018) sprawa zostaje ostatecznie wyjaśniona. Rywal przyznał się do winy co wobec materiałowi dowodowemu zgromadzonemu w toku postępowania tylko potwierdziło oszustwo. Sokół tłumaczył się błędem, niedopatrzeniem. Pozostawiam to bez komentarza … Zapadł jedyny możliwy werdykt, na który czekaliśmy od samego początku czyli walkower na korzyść naszej drużyny. Dodatkowo karami dyscyplinarnymi ukarani zostały osoby funkcyjne rywala. Trener oraz kierownik drużyny.
Takie rozstrzygnięcie do góry nogami wywróciły ligową tabelę. Nasza ekipa ostatecznie uplasowała się na 4 miejscu, zaś drużyna Sokoła spadła na same dno tabeli. Warto było walczyć do końca o własne racje i rywalizację z duchem fair play ,czego zabrakło w sztabie rywala. Były upokorzenia w ubiegłym sezonie, zamieszanie z terminem meczu jesiennego. Przyszedł czas na nasz triumf. Pasuje tutaj jedno hasło KARMA WRACA.

Zgodnie z art. 18 ust 1e pkt 2 ustawy z 15 lutego 1992r o podatku dochodowym od prawnych (Dz.U. Z 2000r Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), Zarząd Ludowego Klubu Sportowego INTER w Gnojnicy Dolnej podaje do publicznej wiadomości informacje o otrzymanych darowiznach w roku 2017 oraz celach na który zostały przeznaczone Darowizny 2017

Poszukujemy archiwalne materiały dotyczące klubu LKS „INTER” Gnojnica, które chcemy umieścić na naszej witrynie (fotografie archiwalne jak i współczesne, kroniki, historie, różne zapiski i wzmianki, pamiątki i inne). Posiadaczy tych jakże cennych pamiątek prosimy o kontakt.